Farba bitumiczna na dach

Biała powłoka dachowa

 

Biała powłoka dachowa zapewnia odbicie światła na gładkich dachach bitumicznych między innymi garaży w domach mieszkalnych, magazynów i innych budynków (pomocniczych). Biały dach przyczynia się do obniżenia temperatury wewnątrz pomieszczeń i wydłużenia żywotności pokrycia dachowego. 


Biała powłoka dachowa - chłodniejszy dach
Większość płaskich dachów w Holandii pokryta jest czarnym bitumem. Jednak białe dachy stają się coraz popularniejsze. Biała powłoka dachowa pokrywa czarny bitum na dachu. W rezultacie światło słoneczne odbija się od dachu i nie jest pochłaniane. Biały dach jest chłodniejszy, co wpływa na dużą oszczędność kosztów energii.

 

Z badań wynika, że obniżenie temperatury o jeden stopień wymaga trzy razy tyle energii, co podniesienie temperatury o jeden stopień. Naniesienie POWŁOKI DACHOWEJ/ROOFCOATING w jasnym kolorze (często białej) może obniżyć temperaturę wewnątrz pomieszczeń nawet o 6°C. Ponadto powłoka dachowa dłużej trzyma się na chłodniejszym dachu..

 

Obniżenie kosztów klimatyzacji
W halach produkcyjnych i biurach temperatura w lecie może znacząco wzrosnąć. Wpływa to na koszty energii (klimatyzacji) i prawdopodobnie również na motywację i tempo pracy pracowników. Wybór białego dachu zapewnia mniejsze zakłócenia procesów przedsiębiorstwa.


Właściwości białej powłoki dachowej
- Wodoodporność: biała powłoka dachowa tworzy nieprzepuszczalną warstwę;
- Elastyczność: powłokę można nanosić grubo bez ryzyka pękania. Z łatwością pokrywa szczeliny podłoża dzięki swojej dużej rozciągliwości;
- Toleruje wahania temperatury: powłoka dachowa jest termoplastyczna;
- Biała powłoka dachowa ma właściwości zmniejszające palność;
- Wydajność 5 Ltr 17 m2.

 

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z kartą techniczną produktu Powłoka dachowa - biała


Zalety białych powłok dachowych:
• Wydajna technika nanoszenia;
• Obniżenie temperatury wewnątrz pomieszczeń możliwe o około 6°C;
• Trwałość, przedłużona żywotność pokrycia dachowego w związku z dodatkową warstwą ochronną. Uniknięcie lub opóźnienie procesu osmozy pokrycia dachowego.


Powłoka dachowa jest dostępna w opakowaniach 5 Ltr.UP