farba do rur grzewczych

Farba do rur

Chroń swoje rury grzewcze i zarabiaj. Nasza powłoka zapewnia wieloletnią ochronę przed utlenianiem. Dzięki opracowanej przez nas powłoce PipePaint  rury dają więcej ciepła i światła. Powłoka ta (stanowiąca połączenie farby, mini ołowianej i lakieru wykończeniowego) idealnie nadaje się do szklarni.

 

Farba jest:
- szybka, łatwa i bezpieczna w użyciu;
- odpowiednia jako podkład i warstwa wykończeniowa do rur grzewczych, rur do wzrostu roślin, ogrzewania podnoszonego i innych wyrobów metalowych i konstrukcji.

 

Farbę charakteryzuje duża siła krycia, odporność na wysokie temperatury i bezpieczeństwo dla upraw. Gdy stosowana jest rozważnie, powłoka nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Stosowanie farby do rur jest ponadto łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nasz powłoka standardowa jest specjalnie barwiona. Niebieski połysk zapewnia jaśniejszy efekt i wyjątkową siłę krycia.


Zalety:
• Białe rury odbijają około 55% więcej światła oraz dają 10% więcej mocy grzewczej; Temperatura rur w szklarniach może być dzięki temu o około 3°C niższa;
• PipePaint jest podkładem i warstwą wykończeniową w jednym, zapewniając wysoką ochronę przed korozją;
• Powłoka PipePaint jest przyjazna dla środowiska i roślin. Powłoka ma znikomy zapach i po wyschnięciu jest nieszkodliwa dla roślin.

 

malowanie rur-puszki-farby


Mechanicznie czy ręcznie?

Jeżeli rury w szklarniach są przymocowane do ścian, wówczas malujemy ręcznie (w rękawicy). W przypadku malowania ręcznego można zdecydować o naniesieniu jednej lub dwóch warstw powłoki Pipe Paint. W przypadku prac renowacyjnych jedna warstwa jest wystarczająca. Do malowania ręcznego najczęściej stosuje się myjkę lub rękawicę malarską. Pipe Paint jest satynową powłoką do rur z aktywnym pigmentem antykorozyjnym.

 

Powłoka Pipe Paint nadaje się do malowania nowych rur i do prac konserwacyjnych. Ponieważ powłoka Pipe Paint charakteryzuje się twardością lakieru, w połączeniu z minią ołowianą zapewnia ochronę antykorozyjną w każdej warstwie. Pipe Paint jest minią ołowianą wysokiej jakości i zapewnia ochronę przez wiele lat. Produkt i jego skład zostały opracowane specjalne dla tej techniki nanoszenia i takiego zastosowania.

 

Farba Pipe Paint przeszła szereg testów przeprowadzonych przez Instytut Badań przy Uniwersytecie w Wageningen (WUR), których celem było sprawdzenie, czy dochodzi do uwolnienia toksycznych oparów. Rozległym badaniom w najgorszych możliwych warunkach poddano cztery podatne rośliny uprawne (pomidory, ogórki, kalarepę i rzodkiew). U żadnego z gatunków roślin nie zaobserwowano skutków ani wizualnych, ani też fizjologicznych, które można by przypisać oddziaływaniu farby.


Produkt ten jest dostępny w 20-litrowym opakowaniu.

 

Myjki i rękawice malarskie są dostarczane w parze


 

UP