Malowanie

rury-grzewcze-natrysk-lakierowanie-baner

Dzięki robotowi do natryskiwania rury grzewcze w szklarniach (szyny rurowe) pokrywamy szybko i skutecznie. Robimy to w istniejących oraz nowych szklarniach. Spuiterij Geraerts natryskiwaniem zajmuje się już od 2000 roku, zarówno w kraju, jak i za granicą, i ma w tej dziedzinie duże doświadczenie. Używamy naszej własnej farby: PipePaint 51. Farba ta ma unikalny skład, który zapewnia doskonałą przyczepność. Nawet jeśli rura grzewcza nie jest odtłuszczona, farba będzie się dobrze trzymała. Za sprawą tego opatentowanego systemu natryskiwania jednym robotem jesteśmy w stanie pokryć 20 kilometrów rur dziennie. W istniejących już szklarniach możemy pracować podczas płodozmianu.

 

Pokrywamy również podłogi betonowe w szklarniach lub dostarczamy Państwu w tym celu powłokę. Wykorzystujemy powłokę o bardzo dużej wytrzymałości: Epoxy Aurora WB. Więcej informacji można znaleźć w materiałach do pobrania.

 

   ogrzewanie-rur-oprysków-1   ogrzewanie-rur-oprysków-2
 


Ogrodnictwo

Nasze powłoki opracowaliśmy we współpracy z wyspecjalizowanym producentem. Zalety naszej powłoki PipePaint 51 i sposób użycia:

 

• Wydajna technika nanoszenia, dzięki której rury malowane są w krótkim czasie;
• Rury malowane są farbą w sposób jednolity i jakościowy;
• Pomalowane na biało rury odbijają ponad 50% więcej światła oraz dają 10% więcej mocy grzewczej. Temperatura rury może być dzięki temu o około 3°C niższa;
• PipePaint 51 jest podkładem i warstwą wykończeniową w jednym, co zapewnia wysoką ochronę rur grzewczych przed korozją;
• Ta farba do rur gwarantuje doskonałą przyczepność i bardzo szybkie schnięcie. W związku z tym mniejsze jest narażenie na szkodliwe gazy.


Co należy zrobić przed pomalowaniem rur:


Istniejące szklarnie: Rury należy oczyścić z liści i ewentualnych odprysków rdzy lub lakieru. Takie przygotowanie rur zapewni lepszy rezultat malowania.


Nowe szklarnie:
Przed pomalowaniem rury należy utrzymywać suche i czyste, ewentualnie poprzez pokrycie ich tworzywem sztucznym. Ochrona przed wilgocią zapobiega tworzeniu się rdzy oraz przywieraniu piasku.

 

W przypadku natryskiwania elektrostatycznego rury pokrywane są warstwą farby.
W zależności od potrzeby rura może zostać pokryta w systemie 1-warstwowym lub 2-warstwowym

 


      rury-grzewcze-farby-natryskowe


Wskazówki:

Ilustracja: te linki kroplujące wiszą zbyt blisko rur. Przed rozpoczęciem natryskiwania rur grzewczych należy upewnić się, że kroplowniki są przymocowane do listew. Wolna przestrzeń pomiędzy betonowym słupem a zewnętrzną krawędzią rury powinna wynosić co najmniej 16 centymetrów. 


Systemy malowania rur grzewczych:

 

• Podczas malowania w systemie 1-warstwowym w trakcie jednego natrysku na rury nanoszona jest jedna warstwa farby. W przypadku prac renowacyjnych jedna warstwa jest wystarczająca.
• Podczas malowania w systemie 2-warstwowym rury są natryskiwane jeden raz. Po wyschnięciu całość pokrywana jest drugą warstwą farby. W ten sposób rezultat końcowy jest mocniejszy.

 

Poniższe przykłady prezentują sytuacje, których należy unikać podczas natryskiwania rur.

 


      


      


Natryskiwanie odbywa się przy stałej prędkości, dzięki czemu grubość nanoszonej farby jest równomierna. Naniesiona warstwa farby zapewnia lepsze uwalnianie ciepła oraz poprawia wydajność świetlną rur. Wpływa to korzystnie na plony.

 

Podczas natryskiwania rury powinny leżeć na podporach szyn rurowych, a końce szyn na ścieżce. Nowe tworzywo sztuczne może zostać już rozłożone na uprawach. Podczas natrysku elektrostatycznego jedynie niewielka ilość farby może znaleźć się na tworzywie sztucznym.

 

Jeżeli tworzywo sztuczne znajduje się na ścieżce, natryskujemy zagięcia aż do samej ścieżki.


   przewody-natryskowe-1   przewody-natryskowe-2


 

   Latest projects

 
UP